تعداد بازدید : ۷۷
چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۵۰

مصاحبه های پذیرش داوطلبان سال 1399 برگزار شد

مصاحبه داوطلبین چند برابر ظرفیت دانشگاه صدا و سیما با تلاش شبانه روزی همکاران دانشگاه، پایان یافت. امسال با توجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا مصاحبه داوطلبین پذیرش در دانشگاه صدا و سیما با شرایط خاص و به شیوه ای نوین اجرا شد.

پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و آزمون سراسری توسط سازمان سنجش کشور، به منظور کاهش مراجعه حضوری داوطلبان، مصاحبه‌های دانشگاه صدا و سیما در 2 مرحله اجرا شد. در مرحله نخست داوطلبین با ثبت نام در سایت دانشگاه علاوه بر بارگذاری مدارک ، اسناد و رزومه‌ها، یک فایل ویدئویی ارسال کردند که در آن به معرفی خود و توانایی‌هایشان پرداختند.
در مرحله نخست تمام این اسناد و مدارک و فایل های ویدئویی دریافت، دسته بندی و بررسی اولیه شد و برای بررسی تخصصی به شورای علمی در دانشکده‌های مربوطه ارسال شد. پس از ارزیابی علمی داوطلبان بر اساس اسناد و مدارک ارسالی، افراد واجد شرایط و شاخص های علمی‌به شورای بررسی صلاحیت عمومی و فرهنگی معرفی شده و در نهایت افرادی که در این شورا نیز پذیرفته شدند، جهت انجام مصاحبه حضوری به دانشگاه دعوت شدند.
مراحل مصاحبه حضوری نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و بر اساس زمان بندی‌های مشخص انجام و در نهایت افراد پذیرفته شده نهایی به سازمان سنجش و آموزش کشور معرفی شدند.
در مقطع کارشناسی ارشد 650 نفر از معرفی شدگان، در سایت دانشگاه ثبت نام کردند که از این تعداد 312 نفر در رشته‌های مربوط به دانشکده ارتباطات و رسانه، 205 نفر در رشته‌های مربوط به رشته‌های دانشکده تولید رادیو وتلویزیون و 133 نفر مربوط به رشته‌های دانشکده فنی مهندسی رسانه بودند.
در مقطع کارشناسی و کاردانی نیز 881 نفر از معرفی شدگان، در فرایند مصاحبه‌ها شرکت کردند که از این تعداد 85 نفر در رشته‌های مربوط به دانشکده ارتباطات و رسانه، 210 نفر در رشته‌های مربوط به دانشکده تولید رادیو و تلویزیون و 403 نفر مربوط به رشته‌های دانشکده فنی مهندسی رسانه و 183 نفر مربوط به رشته‌های دانشکده تلویزیون و هنرهای دیجیتال بودند.
نکته بارز در مصاحبه‌های امسال این بود که یک کمیته واحد برای صلاحیت های عمومی‌با حضور نماینده گزینش سازمان، مدیر صیانت و حفاظت دانشگاه، مسئول حوزه علوم اسلامی و رسانه و دو تن از معاونین دانشگاه، صلاحیت تمامی داوطلبان تحصیل در دانشگاه را بررسی کرده و داوطلبان واجد شرایط را معرفی کردند.
در زمان برگزاری مصاحبه‌های داوطلبین ورود به دانشگاه صداوسیما، جمعی از مدیران ارشد سازمان، فعالان فرهنگی و تعدادی از نمایندگان مجلس از روند اجرای این مصاحبه‌ها بازدید کردند.

امتیاز شما