تعداد بازدید : ۸۳
سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۲۹

دانشجویان دانشگاه صداو سیما در جشنواره« face cup» مقام دوم را کسب کردند

.
دومین رویداد بازشناسی چهره یا« face cup» در ایران در تاریخ بهمن ماه 1400با  کسب مقام دومی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما؛ دومین جشنواره بازشناسی چهره به عنوان اولین رویداد تخصصی مشابه FRVT در ایران توسط مرکز نوآوری نکسترا در بهمن‌ماه سال 1400 برگزار شد.در زمینه بازشناسی چهره، موسسه NIST آمریکا از سال ۲۰۰۰ مسابقات مختلفی را تحت عنوانFRVT برگزار می‌کند، هدف از برگزاری این رویداد شناسایی تیم‌های فعال در حوزه شناسایی و تشخیص چهره فعالیت می‌کنند و معرفی آنها به شرکت‌های حوزه فناوری هوش مصنوعی و دانشگاهیان و متخصصان است.
با توجه به اجرای موفق اولین دوره مسابقه بازشناسی چهره FaceCup، دور دوم این مسابقات نیز در سال 1400 برگزار شد. در اولین دوره مسابقه بر روی دقت الگوریتم بازشناسی چهره و در دومین دوره مسابقه، علاوه بر الگوریتم، توانایی شرکت کنندگان در پیاده‌سازی سناریوی مورد درخواست نیز، ارزیابی شد.
از بین 395 تیم شرکت کننده، تیم mask از دانشگاه صدا و سیما به عنوان تیم دوم این دوره از مسابقات برگزیده شد.
اعضای این گروه: خانم ها فرشته اسدی ، ریحانه محبعلی ، فرزانه نادم ، فاطمه الله دادی و راضیه وحدت از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه صدا و سیما هستند. این گروه به راهنمایی دکتر راهیل مهدیان عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی رسانه فعالیت می‌کنند.

امتیاز شما